Haşereler insanların yaşam alanında istenmeyen zararlı canlılardır. Haşereler insan sağlığını direk olarak ya da dolaylı bir şekilde tehdit etmektedir. Zararlı canlılardan korunmak için çeşitli tekniklerle kimyasal mücadele yapılması gerekmektedir. Böcek ilaçları kimyasal maddeler olduğundan bu iş profesyonelce yapılması gerekmektedir. Haşere ilaçlamada iş güvenliği çok önemlidir.

İlaçlamada kullanılan teknikler nelerdir?

Kokulu ve kokusuz ilaçlama en çok başvurulan ilaçlama teknikleridir. Hamamböceklerine karşı son zamanlarda jel ilaçlama uygulaması da revaçtadır.

İlaçlama fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Haşere ilaçlama fiyatları haşere türüne göre ve ilaçlama yapılacak alana göre değişmektedir. Ayrıca ilaç kalitesi de fiyatlarını ciddi oranda etkilemektedir. Kaliteli ilaçlar hem insan sağlığı açısından önemli hem de kalıcılığı diğer ilaçlara göre daha fazladır. Ucuz olsun diye yapılan ilaçlama faydadan daha çok zarar vermektedir.

Başlıca haşere türleri nelerdir?

Pire: Kedi ve köpeklerin kanından beslenir, insanları ısırdığında yara oluşmasına sebep olmaktadır. İnsanları ısırması ile mikrop bulaştırmaktadır.

Hamamböceği: İstanbul gibi metropollerde en çok görülen haşere sorunudur. Nemli ortamları seven bu haşere yağ, şekeri çok sevmekte ayrıca tüm yiyeceklerden beslenmektedir. Görüntüleri tiksinti verici olup gıdalara bulaştığında insanlara mikrop bulaştırmaktadır.

Karınca: Genelde toprak altında, duvarın içinde koloni kurarak yaşamaktadır. Ev ve eşyalara zarar vermekte ayrıca çocukları ısırdığında alerjilere sebep olmaktadır.

Akrep, Çıyan: Bu tür eklem bacaklı canlılar zehirli olmakta ve bir ısırığı ölümcül olabilmektedir.

Fare: Yaşam alanında en çok görülen başka bir haşere türüdür. Mücadelesi en zor olan haşeredir. Diğer haşerler gibi böcek ailesinden değildir. Memeli olan canlı insanlara ve eşyalara zarar vermektedir.

Güve, Gümüşçün, yılan, tahta kurdu, tahtakurusu ve diğer tüm haşerelere karşı özel tekniklerle ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Merkezi Bahçelievler’de bulunan  Dinamik Böcek İlaçlama firmamız tüm haşerelere karşı mücadelede başarılı olmaktadır.

Haşere ve Kemirgenler Nelere Sebep Olurlar?

Sağlığımızı tehdit eden çeşitli hastalık yapıcı mikropları taşırlar.(Sarılık,Tifo,Tifüs,Sıtma , kırım kongo kanamalı ateşi,vs.)Taşıdıkları mikropları yiyeceklerimize ve kullandığımız kaplara bulaştırırlar. Yaşadığımız ve çalıştığımız binalarda bulunan çeşitli cihazlara,mobilyalara zarar verir,maddi kayıplara yol açarlar. Elektrik kablolarını,havagazı borularını,plastik su borularını kemirerek yangınlara ve çeşitli kazalara neden olurlar. Görüntü olarak iğrenmeye, tiksintiye neden olurlar,huzursuzluk ve korku yaratırlar.